Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.

hello@youremail.com
+1234567890

CAN-BUS Konnektörleri

Vetes Mühendislik > CAN-BUS Konnektörleri

9-pin DSUB

 

Bu konektör düzeni CAN in Automation (CiA) tarafından tavsiye edilir ve hemen hemen endüstriyel standarttır.

KVASER kullanıcıları: KVASER DRVcan sürücü kablolarındaki bu pinlerin özel kullanımının buradan indirebileceğiniz “LAPcan Donanım Kılavuzu” belgesinde açıklandığını lütfen unutmayın.

Güç sağlanırsa, +7..+13 V, 100 mA aralığında olmalıdır. Modüller bir erkek konektör sağlar ve pin 3 ve 6’yı dahili olarak bağlamalıdır.

Pin numaralandırması, konektör tarafından bakıldığında erkek konektör için veya lehimleme tarafından bakıldığında dişi konektör için geçerlidir. – Pin numaralarını ezberlemek için CAN_LOW’un LOW pin numarasına ve CAN_HIGH’ın HIGH pin numarasına sahip olduğuna dikkat edin.

 

5 pimli Mini-C

 

Hem DeviceNet hem de SDS tarafından kullanılır ve bu iki protokol arasında uyumludur.

 

Modüllerin erkek konektörleri vardır. Sağlanan güç 24V +- %1’dir.

 

Not: DeviceNet spesifikasyon versiyonu 1.x’te, şekil 9.13’teki dişi konektörde numaralar yanlış sıralanmıştır. Spesifikasyon 2.0 ve sonraki sürümler bunu doğru yapmıştır.

 

6 pinli Deutsch DT04-6P

 

CANHUG tarafından mobil hidrolik uygulamalarında kullanım için önerilir.

 

Modül tarafı erkek, veri yolu tarafı dişi. Şu anda sağlanan güçle ilgili bir öneri bulunmamaktadır.

 

OBD2 konektörü

 

OBD2 konnektörü aracınızdaki verilere kolayca erişmenizi sağlar. SAE J1962 standardı iki dişi OBD2 16 pinli konnektör tipi belirtir (12-24V).

Unutulmaması gereken birkaç şey:

 

  • OBD2 konektörü direksiyon simidinizin yakınındadır, ancak kapakların/panellerin arkasına gizlenmiş olabilir.

 

  • 16 numaralı Pin akü gücü sağlar (genellikle kontak kapalıyken).

 

  • En yaygın protokol CAN’dır (ISO 15765 aracılığıyla), yani 6 (CAN-H) ve 14 (CAN-L) pinleri genel olarak bağlanacaktır.

M12 konnektörü

 

M12 konnektörler endüstriyel, mobil robot ve hatta tüketici sınıfı tasarımlarda algılama, çalıştırma ve diğer bileşenleri kontrollere ve otomatik makinelerdeki diğer sistemlere bağlamak için yaygın olarak kullanılan yuvarlak bir kablo sonlandırma seçeneğidir.

 

 

SAE J1939 Konnektörü

 

SAE J1939, ECU’ların ağır hizmet araçlarında CAN veri yolu üzerinden nasıl iletişim kuracağını tanımlayan bir dizi standarttır.

 

Siyah ve yeşil olmak üzere 2 farklı tipi bulunur ve bunların arasındaki fark baud rate’lerinin farklı olmasıdır. Siyah tip konnektör 250k baud rate desteklerken, yeşil tip konnektör ise 500k baud rate destekler.