Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.

hello@youremail.com
+1234567890

Vehicle Spy X

Vetes Mühendislik > Vehicle Spy X

Vehicle Spy X, otomotiv haberleşme mühendisliğinin karşılaştığı temel sorunlara çözümler sunan bir Intrepid CS yazılımıdır.

 

Temel Uygulamalar

 

  • Test Otomasyonu
  • AUTOSAR RestBus Simülasyonu
  • Sanal ECU Testi
  • Protokol Uygunluk Testi
  • Test Raporu Oluşturma
  • CI/CD sisteminizle Python entegrasyonu

 

Python ile Testinizi Otomatikleştirin ve Kodlayın

 

Vehicle Spy X, tescilli komut dosyası dillerine güvenmek yerine, Python’da komut dosyası oluşturma yoluyla  herhangi bir modülü kullanmanıza olanak tanır.

 

Çoklu Platform Desteği

 

Artık Windows, Linux, macOS veya Linux platformlarında çalışabilirsiniz. Hatta ihtiyaç duyulması halinde aynı anda farklı platformlar üzerinden eşleşme yapabilirsiniz. Örneğin, Python komut dosyalarını çalıştırırken veya bir Windows bilgisayarda Terminal Görünümü’nü kullanırken bir macOS cihazında Monitör görünümü çalıştırıp, gömülü bir Linux cihazı kullanarak test gerçekleştirebilirsiniz.

Topoloji Görünümü

 

Topoloji Görünümü, ağ trafiği kaynaklarının, verileri yorumlayan ağ veritabanlarının ve bu veritabanlarıyla ilgili ECU’ların grafiksel bir temsilidir. Trafik kaynakları bir blok olarak görünür. Veritabanı dosyaları, DBC veya ARXML dosyası içindeki her Ağ ve ECU için bloklar oluşturacaktır. Etkili bir ağ geçidi oluşturmak için farklı bloklar arasında köprü oluşturabilirsiniz.

Monitör Görünümü

 

Monitör Görünümü, AUTOSAR ve daha karmaşık veri yapıları için daha kısa ve esnek olacak şekilde tasarlanmıştır. Herhangi bir GDÜ (Güç Dağıtım Ünitesi) seviyesini en üst seviye olarak gösterebilir ve sadece ilgilenilen GDÜ verileri için filtreleme yapabilirsiniz. Bu, AUTOSAR, FlexRay gibi veri yapılarının daha iyi desteklenmesini sağlar. Ayrıca yalnızca ilgilendiğiniz verilere odaklanmanıza olanak tanır. Mesajları, orijinal Mesaj Görünümü ile aynı şekilde görüntülemek mümkündür. Aktivite Vurgulama özelliği sayesinde artık değerlerin renge göre arttığını veya azaldığını ve ayrıca değişikliğin periyodik mi yoksa olaya dayalı mı olduğunu da gösterir.

Terminal Görünümü

 

Terminal Görünümü, bir terminal penceresinden Vehicle Spy’ın tüm özelliklerine, diğer tüm görünümlerle aynı anda erişmenize olanak tanır. Bu, bir terminal penceresi aracılığıyla Vehicle Spy X’in kendisinden veri almanızı ve kontrol etmenizi sağlar. Bu özellik uzaktan da kullanılabilir (örneğin: çalışma alanınızdaki başka bir bilgisayar veya dünyanın başka bir yerindeki başka bir kullanıcı.) Terminal, bir değişkene bir GDÜ atamanıza ve gerektiğinde bu GDÜ’nün bilgilerini almanıza olanak tanır.

Otomasyon ve Raporlama

 

Vehicle Spy X, herhangi bir arayüz kullanmayan hizmetlerde çalışmak için çok uygundur. Vehicle Spy X’in komut dosyası, testleri otomatikleştirmek, performans hesaplamalarını belirlemek ve ölçümleri toplamak için kullanılabilir. Komut dosyanızda çok küçük bir değişiklikle, testleri otomatik olarak çalıştırabilir veya kullanıcı incelemesi için anlık olarak çalıştırabilirsiniz. Vehicle Spy X, sonuçlarınızı sunmak için otomatik raporlar da oluşturabilir. Vehicle Spy X, CI/CD sunucunuzla da entegre olabilir.

 

 

AUTOSAR Desteği ile ECU Simülasyonu (Restbus simülasyonu)

 

Simülasyon, tamamen Vehicle Spy X ortamında veya Intrepid neoVI gibi bir çevrim içi cihaz kullanılarak gerçekleştirilebilir.

 

Topoloji Görünümü, AUTOSAR kümeleri içindeki her ECU’ya erişim sağlar. Her ECU’yu aktif bir simülasyon olarak kullanabilirsiniz ve her ECU, ARXML veri tabanında bulunan bilgilere göre AUTOSAR özelliklerine uygun olarak çalışır.

 

Sanal ECU Testi

 

Vehicle Spy X’in komut dosyası sanal ECU’ların uygunluk testlerinde de kullanılabilir. Test cihazı, ağ katmanı (örn.: IP), aktarım katmanı (örn.: ISO 15765-2, TCP/UDP) veya oturum katmanı (örn.: ISO 14229 veya ISO) gibi OSI modelinin herhangi bir katmanında etkileşim kurabilir.

Diğer Intrepid Ürünlerimizi İnceleyebilirsiniz