Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.

hello@youremail.com
+1234567890

Kvaser- t Programlama Değişkenleri Kullanma

Vetes Mühendislik > Kvaser- t Programlama Değişkenleri Kullanma

Kvaser- t Programlama Değişkenleri Kullanma

 

Tamam, şimdi bir değişkenler bloğunu uygulamaya koyalım. Yapacağımız şey, CAN kanalına atıfta bulunan bu birleri ve sıfırları almak ve onlar için değişkenler oluşturmaktır. Böylece dizi numarasını onlarla karıştırmadan onlara CAN kanalı 1 ve CAN kanalı 2 diyebiliriz. Bu yüzden sabit bir tamsayı (const int ch1) oluşturarak başlayacağım ve buna kanal 1 diyeceğim. Yani bu, başlangıçta bu tamsayıyı ayarlayacağımızı ve bu kadar olduğunu, artık değiştiremeyeceğimizi söylüyor. Çalışma zamanı boyunca ayarladığımız bu değerde kalır. Bunu yapmamızın nedeni, CanMessage kancasında bunu buraya koyacak olmamızdır. On CanMessage kancası kanal için bir sabit gerektirir, böylece çalışma zamanı sırasında değiştiremez ve bu kancaları karıştıramazsınız. Aynı şeyi kanal 2 için de yapacağız. Şimdi yapacağımız şey, tüm değerleri yeni tamsayılarımızla değiştirmek olacak.

 

Şimdi tüm bu değerleri değişkenlerimizle değiştirdiğimizi görebilirsiniz, bu nedenle yapabileceğimiz şey, diyelim ki beş kanallı bir cihaz kullanacaksak, bunun yerine kanal 2 ve 3’ü kullanmak isteyebiliriz, bu nedenle yapabileceğimiz şey buraya gelip değişkenleri değiştirmek, yeniden derlemek ve aynı kodu yeniden kullanmamızı sağlamaktır. tüm değerleri bulup değiştirmekten çok daha kolay. Böylece değişkenleri ve t kodlarımızı kullanarak okumayı biraz daha kolaylaştırabilir ve yeniden kullanılabilir hale getirebiliriz