Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.

hello@youremail.com
+1234567890

Kvaser CAN FD Eğitimini Yeniledi.

Vetes Mühendislik > Haberler  > Kvaser CAN FD Eğitimini Yeniledi.

Kvaser CAN FD Eğitimini Yeniledi.

Kvaser’in yenilenmiş CAN FD Protokol eğitimini inceleyebilirsiniz. Bu eğitim, test mühendisine CAN FD’yi bit ve frame düzeyinde anlamak ve dijital bir dalga formunda veya bir osiloskop sinyali olarak görüntülendiğinde CAN FD’nin özelliklerini tanımak için gerekli bilgileri vermek üzere tasarlanmıştır.

CAN FD nedir?

CAN, ‘Denetleyici Alan Ağı’nın kısaltmasıdır ve CAN FD, Esnek Veri hızına sahip CAN’ın kısaltmasıdır. Denetleyici alan ağı, ISO 11898 standartları tarafından tanımlanan bir elektronik iletişim hattıdır. Bu standartlar 2015 yılında bir önceki revizyona ek olarak CAN FD’yi de içerecek şekilde güncellenmiş ve yeni referans numarası ISO 11898-1:2015(E) olarak belirlenmiştir. Standart, bilgileri açık hale getirmek için yazılmıştır, bu da ne yazık ki okumayı zorlaştırmaktadır çünkü genişletilmiş açıklamalar veya örnekler yoktur. Bu eğitimdeki bilgiler daha az resmidir ve anlaşılması daha kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Sonuç olarak, bu sistem bir CAN ağı olarak adlandırılır ve Klasik CAN ve CAN FD standart tarafından desteklenen farklı versiyonlar olarak adlandırılır.

Eğitim Neleri Kapsıyor?

CAN FD’yi anlamak için öncelikle klasik CAN’ı anlamak çok faydalıdır, bu nedenle bu eğitimde https://www.kvaser.com/can-protocol-tutorial/ adresinde bulunan Kvaser’in CAN Bus Protocol Tutorial’ına sık sık atıfta bulunulacaktır. CAN konusunda yeniyseniz, CAN FD’ye geçmeden önce CAN Bus Protocol Tutorial’ı çalışmanız şiddetle tavsiye edilir. Bu eğitimin geri kalanında CAN Bus Protocol Tutorial‘da ele alınan noktaya kadar klasik CAN bilgisinin bulunduğu varsayılacaktır. Klasik CAN için önceden oluşturulmuş temel üzerine inşa edilen bir eğitimdir.

Kvaser Ürünlerimizi İnceleyebilirsiniz