Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.

hello@youremail.com
+1234567890

CAN XL, CAN FD ve Ethernet Arasındaki Bit Hızı Farkını Kapatıyor

Vetes Mühendislik > Haberler  > CAN XL, CAN FD ve Ethernet Arasındaki Bit Hızı Farkını Kapatıyor

CAN XL, CAN FD ve Ethernet Arasındaki Bit Hızı Farkını Kapatıyor

CAN XL, CANopen ve CANopen FD uygulama katmanlarını sürdüren kar amacı gütmeyen bir birlik olan CAN in Automation (CiA) tarafından geliştirilmekte olan yeni bir standarttır. CAN üzerinden radar, mikrofon, e-çağrı ve TCP/IP gibi uygulamalarda yaygın olarak karşılaşılan ekstra büyük dosyaları (veri alanı başına 2KB’ye kadar) işlemek için CAN FD’yi genişletmeyi amaçlayan CAN XL, CAN protokolünün avantajlarını ve tabii ki CAN ve CAN FD ile birlikte çalışabilirliği korurken 10Mbit/s’ye kadar net veri hızları sunacaktır.

 

CAN XL standardı üzerindeki çalışmalar Aralık 2018’de başladı. Robert Bosch’tan Dr. Arthur Mutter’in başkanlığını yaptığı CAN XL Özel İlgi Grubu (SIG), otomotiv üreticileri, tedarikçiler ve yarı iletken üreticilerinden 40’tan fazla kişinin katıldığı bir dizi toplantı ile standardı geliştirdi. (Türkiye distribütörü olduğumuz Kvaser Firmasının araştırma müdürü Sn. Kent Lenartsson, CAN XL çalışma grubunun bir üyesidir.)

can-xl-haber

CiA’nın CAN XL SIG’i tarafından CAN XL protokolü ve fiziksel katmanının standardizasyonu tamamlanmak üzeredir. Bir sonraki adım, CAN Uygunluk Test planı olan ISO 16845 de dahil olmak üzere diğer CAN standartlarının CAN XL’i destekleyecek şekilde güncellenmesini içeren ISO standardizasyonunu başlatmak olacaktır.

 

CAN XL ile ilgili olarak, CAN XL Fiziksel Katman Geliştirme Komitesi Başkanı Infineon’dan Magnus-Maria Hell tarafından, 17 ve 18 Mart 2020 tarihlerinde Baden Baden’de düzenlenen 17. Uluslararası CAN Konferansı’nda CAN XL fiziksel katmanının bir taslağını sunuldu.  CAN XL üst katman işlevleri de çeşitli bildirilerde ele alındı.

 

CAN XL ile ilgili olarak, CAN XL Fiziksel Katman Geliştirme Komitesi Başkanı Infineon’dan Magnus-Maria Hell tarafından, 17 ve 18 Mart 2020 tarihlerinde Baden Baden’de düzenlenen 17. Uluslararası CAN Konferansı’nda CAN XL fiziksel katmanının bir taslağı sunuldu.  CAN XL üst katman işlevleri de çeşitli bildirilerde ele alındı.

Intrepid Ürünlerimizi İnceleyebilirsiniz